Język angielski w naszym przedszkolu!hippo

Wszystkie dzieci przedszkola w Gąbinie uczęszczają na darmowe zajęcia języka angielskiego od października 2013r. Kurs jest odpowiednio przystosowany do wieku i zainteresowań dzieci. Korzyści, płynące z tych zajęć, z pewnością zaprocentują w przyszłości, nie tylko pod względem poznanego słownictwa, ale także pozwolą nabrać pewności siebie i śmiałości w posługiwaniu się zdobytą wiedzą. Celem zajęć jest już nie tylko osłuchanie się z językiem angielskim, lecz poznanie w sposób aktywny słów, zwrotów, rymowanek i piosenek angielskich.

Materiał podzielony jest na bloki tematyczne (np. kolory, części ciała, dzikie zwierzęta itp.), dodatkowo rozwijające wszechstronne umiejętności z innych dziedzin niezwiązanych bezpośrednio z nauką języka obcego, tj. z zakresu muzyki, rytmiki oraz motoryki małej, jak i wiedzy ogólnej.

Do nauki języka angielskiego w grupach Biedronki i Krasnoludki wykorzystuję kurs Hippo and Friends Starter, (przeznaczony z myślą o dzieciach młodszych). Zaś w pozostałych grupach- Hippo and Friends 1.

Dlaczego kurs Hippo and Friends jest wyjątkowy?

Największą zaletą kursu jest interaktywne nauczanie dzieci poprzez piosenki i historyjki.

Piosenki

Najważniejszym celem książki jest nauka nowego słownictwa, przy pomocy zestawu piosenek, wokół których skupiają się każde zajęcia.

Efektywność nauki została już dawno potwierdzona. Piosenki są łatwe do zapamiętania i przemawiają do dziecięcej wyobraźni.

Oto trzy najważniejsze zalety piosenek:

• Nowe słownictwo zapamiętane jest szybciej i skuteczniej dzięki piosenkom,
  • Dzieci z natury są bardzo ruchliwe, a większość zamieszczonych w książce piosenek zakłada śpiewanie połączone z ruchem,
  • Piosenki z podręcznika Hippo and Friends pozwalają na metodyczne powtarzanie i utrwalanie słownictwa podczas trwania kursu.

Historyjki

Historyjki są proste i krótkie. Uczenie się za pomocą historyjek, podobnie jak w przypadku piosenek, stanowi analogię do przyswajania języka ojczystego. Słuchanie historyjek jest dla dzieci znajome i przyjemne. Czując się swobodnie w sytuacji wolnej od stresu, łatwiej przyswajają język. Historyjki pozwalają umiejscowić nowe słowa w kontekście, co pomaga w zrozumieniu i późniejszym zastosowaniu słownictwa.

Karty obrazkowe

Flashcards są niezastąpioną pomocą dydaktyczną w pracy z dziećmi. Są używane do prezentowania nowego słownictwa jak i do zabaw utrwalających materiał.

Płyta CD

Dla każdego poziomu jest przygotowana płyta zawierająca piosenki
i historyjki (wykonywane przez angielskich lektorów). Zawiera również zwroty potrzebne do pracy na zajęciach.

Udzielę wszelkich informacji dotyczących zajęć języka angielskiego
w naszym przedszkolu.

Joanna Olczyk