Dnia 10.05.19r. grupa Jeżyki odwiedziła Straż Pożarną w Gąbinie. Najpierw dzieci obejrzały świetlicę, z której korzystają strażacy OSP w Gąbinie. Następnie Panowie strażacy zademonstrowali wozy strażackie i ich możliwości, zademonstrowali także działania innych sprzętów pożarniczych. Dzieci dowiedziały się także, do czego służy tzw. sygnalizator bezruchu - dźwiękowe urządzenie ostrzegawcze, które pozwala szybko i sprawnie odnaleźć nawet w gęstym dymie poszkodowanego strażaka. Przedszkolaki wysłuchały również opowiadania o trudnej i bardzo niebezpiecznej pracy strażaków. Dowiedziały się także jak zachować się w czasie pożaru i jaki jest numer alarmowy. Prowadzący opowiedział nam również o innych sytuacjach, w których Straż Pożarna może uratować nam życie. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, do którego dzieci mogły wejść i obejrzeć jego wnętrze, a jego głośny sygnał alarmowy wzbudził wiele emocji. Dzieci miały możliwość przymierzyć kask. Na zakończenie dzieci podziękowały strażakom za wspaniałe zajęcia i za to, że zawsze można na nich liczyć, oraz za wspólne zdjęcie. Serdecznie dziękujemy za tak profesjonalne przygotowanie wizyty.

 zdjęcia:

strazak205

Godło RP

godlo polski.svg

Kontakt

PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
im. Króla Maciusia Pierwszego

09-530 Gąbin
al. Jana Pawła II 16

tel. 24 277 10 27

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przedszkolne akcje

 

 

czyste powietrze wokół nas logo

 

patronaty wspolpraca 04

 

AQF logo nowe ost 1

kubusiowi przyjaciele natury

zdrowy przedszkolak logo

images 1

 

images 5

images 4

images 8

images 9