Przypadająca dokładnie na tydzień przed Wielkanocą Niedziela Palmowa, zgodnie z tradycją jest dniem upamiętniającym „triumfalny wjazd” Jezusa do Jerozolimy. Zgodnie z przekazem biblijnym, Chrystus wjechał do Jerozolimy na osiołku, a tłumy, które wyszły mu na przywitanie, machały do niego gałązkami, krzycząc: "Hosanna!". Początkowo polskie palmy były jedynie wiązankami gałęzi wierzby z pąkami i baziami. Z czasem gałązki z wierzby zaczęły być coraz bardziej ozdabiane np. bukszpanem, suszonymi kwiatkami i trawami oraz własnoręcznie wykonywanymi z bibuły kwiatami, do tego stopnia, że dziś w wielu miejscach w Polsce przypominają one prawdziwe dzieła sztuki. Obecnie palma jest symbolem Wielkanocy, dekoracją i świąteczną ozdobą. Dzieci z naszego przedszkola poznały tę historię na katechezie. Miały także okazję wziąć udział w corocznym przedszkolnym konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną, a w Niedzielę Palmową powędrują ze swoimi pięknymi Palmami do kościoła. Wyniki konkursu: I miejsce Hubert Majczak ( Leśne Duszki) II miejsce Marta Jankowska oraz Dawid Kwiatkowski (Biedronki) III miejsce Gabrysia Milewska (Krasnoludki) oraz Wojtek Milczarek (Leśne Duszki) Gratulujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie.

 

 

ikonka galeria zdjęć

Godło RP

godlo polski.svg

Kontakt

PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
im. Króla Maciusia Pierwszego

09-530 Gąbin
al. Jana Pawła II 16

tel. 24 277 10 27

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przedszkolne akcje

 

 

czyste powietrze wokół nas logo

 

patronaty wspolpraca 04

 

AQF logo nowe ost 1

kubusiowi przyjaciele natury

zdrowy przedszkolak logo

images 1

 

images 5

images 4

images 8

images 9