Dnia 8 kwietnia 2019r. w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja „MAGIK” z przedstawieniem pt. „Elementarz młodego patrioty”. Na przedszkolnej scenie dzieci mogły obejrzeć niesforną Zosię, która po wielu perypetiach stała się wielką patriotką. Spotkanie z bohaterem narodowym jakim jest Józef Piłsudski sprawiło, iż Zosia zapragnęła służyć oddanie swojej Ojczyźnie. Niezwykłe przygody Zosi odmieniło jej spojrzenie na nasz kraj oraz na zasłużonych bohaterów narodowych. Od tej chwili Zosia zaczęła darzyć wielką miłością swoją Ojczyznę a bohaterom narodowym oddawała zasłużony szacunek. Perypetie głównej bohaterki za pewne przyczyniły się do poszerzania wśród naszych przedszkolaków świadomości narodowej. Aktorzy w ciekawy sposób przedstawili historię Polski, wyjaśnili pojęcie „patriota” i wskazali jak nim być obecnie, gdy się jest przedszkolakiem. Na zakończenie wszyscy razem powiedzieli wiersz Polak Mały. Zatem pielęgnujmy naszą świadomość narodową. Podkreślajmy to, że jesteśmy Polakami.Nie możemy się tego wstydzić . Współcześnie, wielu z nas dorosłych zapomina o historii, ojczyźnie i o wartościach. Zapatrzeni w szeroko rozumianą globalną wioskę odwracamy się od własnych korzeni. Może zatem warto się zastanowić jak w ten ogromny, a zarazem mały świat wprowadzamy najmłodsze pokolenia. Czy wpajając im miłość i tolerancję dla wszystkich, nie zapominamy o miłości do własnej Ojczyzny. Wychowanie patriotyczne rozpoczyna się już od progu rodzinnego domu i towarzyszy dzieciom również w przedszkolu i w codziennym życiu. To w rodzinie należy kultywować szacunek do symboli narodowych, do małej i wielkiej Ojczyzny.

 

 

 

ikonka galeria zdjęć

Godło RP

godlo polski.svg

Kontakt

PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
im. Króla Maciusia Pierwszego

09-530 Gąbin
al. Jana Pawła II 16

tel. 24 277 10 27

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przedszkolne akcje

 

 

czyste powietrze wokół nas logo

 

patronaty wspolpraca 04

 

AQF logo nowe ost 1

kubusiowi przyjaciele natury

zdrowy przedszkolak logo

images 1

 

images 5

images 4

images 8

images 9