Jak każdego roku w naszym przedszkolu odbywa się Przedszkolny Marsz Niepodległości. Tak Przedszkolaki ozdobione własnoręcznie wykonanymi chorągiewkami okazują swoją radość z okazji ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI przez POLSKĘ. Odwiedzamy pomnik Głaz poświęcony Józefowi Piłsudskiemu, zapalamy znicz pamięci i śpiewamy HYMN Polski. W tym roku nawet maluchom udało się i byli razem z nami . Ponad 200 przedszkolaków nie tylko zaśpiewało hymn, zapaliło znicz pamięci ale jeszcze wyrecytowaliśmy wspólnie wiersz Władysława Bełzy pt."Katechizm polskiego dziecka". Przedszkolaki wręczały własnoręcznie zrobione flagi przechodniom na ulicy. Największą jednak radość sprawiło dzieciom gdy zostały pozdrowione z balkonu Urzędu Miasta i Gminy przez pana Burmistrza i pana Sekretarza.Przedszkolaki co roku oczekują "czy Włodarze miasta będą o nas pamiętać?" ,że to ten ważny dzień w roku. Nasze pociechy radośnie machając chorągiewkami wróciły do przedszkola. Świętowanie czas zacząć.Przed nami koncert muzyki polskiej 10.11.2018r. oraz Msza za Ojczyznę 11.11.2018r o 12:00. Nie może nas tam nie być.

 

ikonka galeria zdjęć

Godło RP

godlo polski.svg

Kontakt

PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
im. Króla Maciusia Pierwszego

09-530 Gąbin
al. Jana Pawła II 16

tel. 24 277 10 27

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przedszkolne akcje

 

 

czyste powietrze wokół nas logo

 

patronaty wspolpraca 04

 

AQF logo nowe ost 1

kubusiowi przyjaciele natury

zdrowy przedszkolak logo

images 1

 

images 5

images 4

images 8

images 9