Przedszkolaki z wielkim szacunkiem i skupieniem, jak co roku odwiedzają groby poległych za Ojczyznę . Już małe dzieci w naszym przedszkolu wiedzą dlaczego są w takich miejscach i jak należy się właściwie zachować. Służby miejskie i harcerze zadbali o uporządkowanie grobów. My wszyscy, nie tylko mali a w szczególności dorośli musimy zadbać by w Święto Kolorowych Światełek -Wszystkich Świętych paliły się na tych grobach świeczki, choć „takie tyci ,tyci”. Edukacja patriotyczna jest bardzo ważna dla każdego nauczyciela z naszego przedszkola. Patriotyzm dziecka przedszkolnego to wszystko to, co wiąże się z jego najbliższym otoczeniem: dom rodzinny, krewni, znajomi, przedszkole do którego chodzi, ukochana pani w tym przedszkolu, ogród w którym się bawi -to najbliższe domy, sklepy i to wszystko, co spotyka na swojej drodze. Przechodząc od tego prostego patriotyzmu do coraz szerszego związanego z obrzędami, zwyczajami, symboliką narodową -uświadamiamy dzieciom kim jesteśmy, skąd się wywodzimy, jaka jest nasza przeszłość, uczymy je bycia Polakami i miłości do ojczystego kraju.

ikonka galeria zdjęć