"Wielka radość ogarnęła nas, zaśpiewajmy Bogu jeszcze raz" Jest taki wieczór w roku, kiedy do ludzi dociera wyjątkowo wyraźnie myśl, że stanowią rodzinę, kiedy każdy przeżywa taką osobliwą chwilę, w której czuje się wszystkim bliski. Noc, w której Bóg stał się człowiekiem i zamieszkał pośród nas. Boże Narodzenie to najpiękniejsze, najuroczyściej obchodzone, a przy tym najbardziej rodzinne święta. W całym długim roku nie ma tak serdecznego dnia, jakim jest Wigilia. To jedyny dzień, w którym chcemy być wszyscy przy wspólnym, rodzinnym stole, pamiętamy o sąsiadach, zostawiamy wolne nakrycie dla zbłąkanego wędrowca i jesteśmy wzruszeni atmosferą. Celem festiwalu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Festiwal przebiegał w miłym, świątecznym nastroju. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem, pod kierunkiem rodziców przygotowały się do występu. Przedszkolaków oceniało jury konkursowe: pan Jakub Ziółkowski -radny Miasta i Gminy Gąbin i muzyk, pani Barbara Wiktorska -nauczycielka religii i pani Joanna Jasińska-dyrektor przedszkola. Poziom konkursu, jak orzekło jury, był bardzo wysoki i wyrównany, wszyscy uczestnicy zaśpiewali pięknie. Ostatecznie wyłoniono laureatów. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi oraz pamiątkowymi statuetkami. a sprawą przepięknie wykonanych kolęd i pastorałek jeszcze raz poczuliśmy magię świąt Bożego Narodzenia.W festiwalu uczestniczyli goście specjalni pani Lucyna Szarota babcia Kingi Paradowskiej i pani Janina Smagała, obydwie panie mieszkanki pobliskiego Czermna ubrane były w w strojach ludowych z naszego regionu i razem z Kingusią zaśpiewały kolędę. Festiwal Kolęd i Patorałek na stałe wpisał się w nasz kalendarz imprez naszego przedszkola.Dziękujemy pani Patrycji Kępa za przygotowania i prowadzenie festiwalu, paniom Marcie Frydrych i Danucie Ostrowskiej za scenografię. Festiwal zakończył wspólny śpiew kolędy"Bóg się rodzi", było bardzo wzruszająco.

ikonka galeria zdjęć