17 listopada spotkaliśmy na jednej z najpiękniejszych uroczystości w naszym przedszkolu - na pasowaniu na przedszkolaka naszych nowych koleżanek i kolegów. W obecności nauczycieli, pracowników przedszkola zostali oni wpisani do magicznej księgi uczniów . Odświętność i doniosłość tego wydarzenia widoczna była już na pierwszy rzut oka - odświętne stroje, poważne i skupione miny i obecność grona z naszej społeczności.
„Niełatwy jest ten pierwszy krok ku samodzielności. Nieraz towarzyszą mu łzy, bo trzeba opuścić znany, bezpieczny krąg najbliższych. Ale zapewniam was, drogie dzieci, że czekają was tu same miłe chwile - miła pani, nowe koleżanki i koledzy, mnóstwo zabawek. My nauczyciele i wszyscy pracownicy Przedszkola będziemy czynić starania, byście każdego dnia czuli się tu dobrze, bezpiecznie i żebyście przychodzili do przedszkola z prawdziwą chęcią i przyjemnością. pasowanie przedszkolaka