Przedszkole Samorządowe im. Króla Maciusia Pierwszego w Gąbinie
we współpracy z Nadleśnictwem Łąck

serdecznie zaprasza do wzięcia udziału
w Ogólnopolskim Konkursie
pt.|,,Karmnik dla ptaków”

I. Cele konkursu :

· kształcenie postaw proekologicznych;

· uwrażliwienie dzieci i młodzieży na dokarmianie ptaków zimą;

· poznanie ptaków, które odwiedzają zimą karmnik oraz sposobów w jaki się odżywiają;

· rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych

Kryteria oceny:
- oryginalność projektu przy zachowaniu funkcjonalności i faktycznego przeznaczenia karmników
- solidność wykonania
- dobór materiałów

- prace będą oceniane w dwóch kategoriach: indywidualnej i grupowej
- autorom najlepszych prac zostaną przyznane nagrody rzeczowe
- Komisja Konkursowa może przyznać wyróżnienie

Regulamin konkursu:

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 2 do 10 lat.

2. Przy tworzeniu karmnika dozwolona a nawet wskazana jest pomoc ze strony rodzica, lub też nauczyciela.

3. Karmnik powinien być wykonany z ekologicznego, trwałego materiału przyjaznego  środowisku
4.Konkurs polega na wykonaniu pracy przestrzennej z dowolnie dobranych materiałów, które umożliwią użytkowanie karmnika na zewnątrz.

5.Konstrukcja karmnika powinna być funkcjonalna i wygodna w użyciu dla ptaków. Jest też całkowicie dowolna, z wyjątkiem daszka, który musi mieć krawędź wychodzącą poza podstawę karmnika. Podstawa karmnika musi być zabezpieczona z każdej strony listwą zapobiegającą wypadaniu karmy.

6. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę.

7. Do zgłoszonej pracy należy dołączyć metryczkę zawierającą następujące informacje:

a) Imię i nazwisko autora,

b) wiek ,

c) adres placówki

d) imię i nazwisko, adres e-mail - opiekuna/nauczyciela

8. Termin i miejsce nadsyłania prac :

Prace należy przesyłać lub dostarczać osobiście do Przedszkola Samorządowego im. Króla Maciusia Pierwszego w Gąbinie

do dnia 30. 11. 2020r.   lub na adres:

Przedszkole Samorządowe im. Króla Maciusia Pierwszego w Gabinie

ul. Jana Pawła II 16

-09-530 Gabin  z dopiskiem: Konkurs - ,,Karmnik dla ptaków"

Rozstrzygnięcie konkursu:

·        Oceny nadesłanych prac dokona komisja powołana przez Organizatora.

·        Oceniane będą  oryginalność, zgodność z tematem, oraz pomysłowość. Zaznaczamy jednak ,iż dobry karmnik powinien chronić karmę przed zamoknięciem, oraz  powinien   umożliwiać ptakom bezpieczne korzystanie z niego.

·        Nagrody zostaną przyznane za pierwsze trzy miejsca.

·        Podziękowania dla nauczycieli zostaną wysłane drogą e-mailową. Nauczycieli którzy chcą otrzymać podziękowania, dyplomy za udział w konkursie w formie papierowej prosimy o dołączenie do pracy zaadresowanej koperty zwrotnej wraz ze znaczkiem pocztowym.

·         Ogłoszenie wyników nastąpi: 08.12.2020r

·        Wyniki konkursu  zostaną ogłoszone na stronie internetowej przedszkola:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

·        wszystkie prace zostaną wyeksponowane na pokonkursowej wystawie w Przedszkolu Samorządowym im. Króla Maciusia Pierwszego w Gąbinie

·        Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych nagrodzonych osób i opiekunów.  Prace pozostają do dyspozycji organizatorów, dostarczenie prac jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich ewentualną publikację.

·         Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Organizatorzy: Przedszkole Samorządowe im. Króla Maciusia Pierwszego w Gąbinie
i Nadleśnictwo Łąck