6 września był dniem szczególnym w naszym przedszkolu . Odwiedził nas Ksiądz Biskup Mirosław Milewski. Jego Ekscelencję w imieniu 225 radośnie bijących ,małych serduszek i większych serc nauczycieli,pracowników administracji i obsługi powitała Dyrektor Przedszkola Joanna Jasińska. Księdzu Biskupowi towarzyszył ks. Proboszcz Andrzej Świderski i ks. wikary Grzegorz Marzec. Wizyta tak szczególnych i znamienitych gości zapisze się na kartach historii naszego Przedszkola Samorządowego im.Króla Maciusia Pierwszgo w Gąbinie.

70172466_3167577836616006_6106826016053788672_o.jpg

W dniu dzisiejszym, tj 16 maja dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w zorganizowanym przez Ciocię Kasię Domagałę Koncercie. Ciocia Kasia opowiadała nam o bardzo interesujących instrumentach, a uczniowie Szkoły Muzycznej prezentowali ich brzmienie, przepięknie grając na nich przygotowane utwory muzyczne. Na fortepianie akompaniował im dr. Zbigniew Merecki. Dzieci słuchały z ogromnym zainteresowaniem opowiadań cioci Kasi jak cudownej gry na instrumentach. Serdecznie dziękujemy Pani Kasi za zorganizowanie Koncertu.

instrument muzyczny ruchomy obrazek 0031 - zdjęcia

13.05.19r. grupa Jeżyki odwiedziła bibliotekę mieszczącą się w budynku Gimnazjum. Przywitała nas Pani Donata, która zapoznała dzieci z księgozbiorem i jego ustawieniem na półkach. Pani bibliotekarka zwróciła uwagę na zasady właściwego zachowania się w bibliotece oraz jak należy obchodzić się z książką. Następnie dzieci usiadły aby wysłuchać bajki pt. "Czerwony kapturek". Z wielkim zainteresowaniem słuchały wszystkich informacji oraz z chęcią oglądały kolorowe i bogato ilustrowane książki. Mam nadzieję, że wizyta ta zachęciła dzieci do częstego odwiedzania biblioteki, gdyż od najmłodszych lat należy rozbudzać zainteresowanie książką. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe zajęcia.

biblioteka ruchomy obrazek 0038 - zdjęcia

Dnia 10.05.19r. grupa Jeżyki odwiedziła Straż Pożarną w Gąbinie. Najpierw dzieci obejrzały świetlicę, z której korzystają strażacy OSP w Gąbinie. Następnie Panowie strażacy zademonstrowali wozy strażackie i ich możliwości, zademonstrowali także działania innych sprzętów pożarniczych. Dzieci dowiedziały się także, do czego służy tzw. sygnalizator bezruchu - dźwiękowe urządzenie ostrzegawcze, które pozwala szybko i sprawnie odnaleźć nawet w gęstym dymie poszkodowanego strażaka. Przedszkolaki wysłuchały również opowiadania o trudnej i bardzo niebezpiecznej pracy strażaków. Dowiedziały się także jak zachować się w czasie pożaru i jaki jest numer alarmowy. Prowadzący opowiedział nam również o innych sytuacjach, w których Straż Pożarna może uratować nam życie. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, do którego dzieci mogły wejść i obejrzeć jego wnętrze, a jego głośny sygnał alarmowy wzbudził wiele emocji. Dzieci miały możliwość przymierzyć kask. Na zakończenie dzieci podziękowały strażakom za wspaniałe zajęcia i za to, że zawsze można na nich liczyć, oraz za wspólne zdjęcie. Serdecznie dziękujemy za tak profesjonalne przygotowanie wizyty.

zdjęcia:

strazak205

Mali Patrioci z Gąbińskiego Przedszkola uczcili majowe święta narodowe : Święto Flagi i 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzieci wraz ze swoimi przedszkolnymi ciociami, trzymając w rękach flagi i balony w biało czerwonych barwach, wyruszyły w przemarsz ulicami miasta kierując się pod pomnik głaz Józefa Piłsudskiego. Po dotarciu na miejsce wspólnie odśpiewano hymn państwowy oraz zapalono symboliczny znicz. Takie święta dają nam okazję do przypomnienia sobie, że możemy być dumni z tego, iż jesteśmy Polakami. Są też okazją do wychowania patriotycznego naszych najmłodszych obywateli.

flagapolski

bus 2