Dzieci z naszego przedszkola biorą udział w VII edycji "Uczymy Dzieci Programować".

Tym samym realizowana jest Innowacjia Pedagogiczna "Kodowanie super sprawa to nauka i zabawa" dotycząca zabaw z kodowaniem, która realizowana jest w trakcie bieżącej pracy z dziećmi co najmniej dwa, trzy razy w miesiącu.
A oto jak SMERFY poradziły sobie z wiosennym zadaniem "Coraz bliżej wiosna"
Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, dziecko, ludzie siedzą i w budynku
21 marca obchodzony jest Dzien Kolorowej Skarpety .
- swiatowy dzien osob z Zespolem Downa.

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa | Wadowice

W naszym przedszkolu obchodzilismy go 19 marca. Jak widac dzieci mialy kolorowe skarpetki, czyli symbol solidaryzowania sie z chorymi na Zespol Downa.
STROIK WIELKANOCNY KOMPOZYCJA STÓŁ KOMODA KOMINEK | Floral wreath, Floral,  Wreaths
W dniu 26 marca 2021 r. w naszym przedszkolu rozstrzygnięty został konkurs na "Najładniejszy Stroik Wielkanocny. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a zastosowane różnorodne techniki sprawiły, że wszystkie prace zachwycały swoją oryginalnością, dokładnością i estetyką wykonania.
Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Ostatecznie przyznała wszystkim uczestnikom nagrody oraz dyplomy. Pani Dyrektor osobiście pogratulowała dzieciom wygranych.
Dziękujemy za trud włożony w wykonanie stroików.
Dochód z ich licytacji zostanie przekazany na konto Antosia Mierzejewskiego za pośrednictwem Fundacji "Kochaj życie".

Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku

babcia
Dla wszystkich Dziadków w dniu Ich Święta. Zdrowia ,siły i cierpliwości dla wnucząt przesyłają Przedszkolaki z gąbińskiego Przedszkola.
Chociaż nie macie już nastu lat,
U stóp Wam leży wciąż cały świat.
To jest dopiero jesień życia,
Taki wiele macie do odkrycia!
Więc w Ciechocinku na imprezie
Tańczcie do rana, ile wlezie.
Wszak radośniejsza jest zabawa!
Gdy wypijecie wiśnióweczki,
Lub innej smacznej naleweczki,
Niech w żadnym stawie Was nie strzyka,
Tańczcie do rana w rytm Krawczyka.
Mijajcie z dala „enefzety”
Bo życia szkoda na te bzdety!
Szalejcie co dzień do oporu,
Wszak bardzo wiele w Was wigoru.
Nie obawiajcie się wciąż marzyć,
Może się jeszcze wiele zdarzyć!
I zapomniane te marzenia
Dziś doczekają się spełnienia.
Żyjcie z radością za pan brat,
O wiele dłużej niż te 100 lat!
Z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia życzymy Państwu, aby magia świąt zagościła w Waszych domach i sercach. Niech pierwsza gwiazdka świeci Wam jasno, przynosząc spokój, nadzieję i dobre myśli, a dwanaście wigilijnych potraw zapewni zdrowie i pomyślność w całym nadchodzącym roku 2021.
Niech ta odrobiona opłatka będzie symbolem Nocy, w której Bóg stał się człowiekiem i zamieszkał pośród nas.
Życzymy Wam pogodnych, ciepłych, rodzinnych świąt, z dala od zgiełku i pośpiechu. Wszystkiego dobrego!
Pamiętajmy, że najpiękniejsze życzenia są w naszych sercach w imieniu Społeczności Przedszkola Samorządowego im.Króla Maciusia Pierwszego w Gąbinie.
Joanna Jasińska

Gify bałwanki Magia Świąt Bożego Narodzenia, Życzenia Świąteczne, Życzenia  Bożonarodzeniowe

Zapraszamy do udziału w VI Przedszkolnym Rodzinnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Z uwagi na panującą pandemię, prosimy o dostarczenie pendrive z nagraniem wspólnie odśpiewanej przez dziecko wraz z rodzicami/ rodzeństwem ,kolędy lub pastorałki do nauczyciela danej grupy , do 11 stycznia 2021r. Pendriv będzie do odebrania po zakończonym konkursie.

Kolędowanie – wspólne śpiewanie dla dobra - Sudeckie Fakty