Witam Szanowni Rodzice, odpowiadając na liczne Państwa pytania przesyłam poniżej informacje.

Na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pojawiły się informacje dotyczące przedłużenia dodatkowego zasiłku opiekuńczego: https://www.gov.pl/.../dodatkowy-zasilek-opiekunczy...

a tu link do rozporządzenia Rady Ministrów: http://prawo.sejm.gov.pl/.../WDU20200000855/O/D20200855.pdf

Jednocześnie informuję, że "reżim" sanitarny dla placówek oświatowych na chwilę obecną nie został nie niesiony/ złagodzony. W związku z powyższym od dnia 25 maja 2020 placówka nadal będzie funkcjonować z pewnymi ograniczeniami.

Do czwartku 21 maja 2020 do godziny 15.00 bardzo proszę Państwa o przesłanie deklaracji uczęszczania dziecka do placówki.

- czy dziecko będzie uczęszczać od 25 maja 2020 -

czy dziecko będzie uczęszczać od 01 czerwca 2020

- czy dziecko pozostaje pod opieką Rodzica/Opiekuna Deklaracje będą obowiązywać do 14 czerwca 2020.

Co dalej zależy od kolejnych kroków podjętych przez rząd. Najważniejsze zmiany w obecnej pracy przedszkola to:

- przedszkole pracuje w godzinach 6.00-17.00

- nie myjemy zębów w przedszkolu

- Rodzice nie wchodzą do placówki

- Rodzic przyprowadzając dziecko ma obowiązek mieć założoną maseczkę lub przyłbicę oraz rękawiczki jednorazowe

- Każdemu dziecku przy wejściu mierzona jest temperatura, jeśli temperatura będzie powyżej 37 stopni, dziecko nie jest przyjmowane,

- w ciągu dnia również wszystkim dzieciom będzie mierzona temperatura, jeśli będzie podniesiona lub pojawią się inne objawi infekcji (np. katar, kaszel) dziecko przeprowadzane jest do izolatki, a Rodzic ma obowiązek bezzwłocznego odebrania dziecka i udanie się z nim do lekarza pierwszego kontaktu,
- grupy dzieci są 12 osobowe,

- nie przynosimy do przedszkola zabawek ani innych rzeczy "zbędnych" -

-Dzieci przyprowadzamy do godziny 08.20.

UWAGA! Ze względu na organizację osoby spóźnione nie będą przyjmowane do placówki, - Prosimy, aby planując przyjście do placówki wziąć pod uwagę, że może pojawić się kolejka. Należy poczekać w 2 metrowej odległości od pozostałych,

W na stronie przedszkola przedszkole-gabin.pl w zakładce „Przedszkole2020 „ jest procedura przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola - do procedury dołączona jest ankieta oraz oświadczenia rodziców. Każdy z Rodziców musi dostarczyć do placówki wypełnioną ankietę oraz podpisane oświadczenia najpóźniej w momencie pierwszego dnia obecności dziecka w placówce.

Chcę jednocześnie przypomnieć, że jeśli do placówki zgłosi się więcej dzieci niż placówka może przyjąć (12 w grupie), jako dyrektor będę musiała podjąć decyzję komu z Państwa odmówić przyjęcia dziecka do przedszkola :( Pierwszeństwo z możliwości skorzystania z przedszkola będą miały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Od tego ile dzieci zostanie zgłoszonych do przyjścia do placówki po 24 maja zależy ile powstanie grup i którzy nauczyciele zostaną przydzieleni do grupy. Bardzo Państwa proszę o przemyślane decyzje.

Jednocześnie informuję,że zajęcia dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi odbywają się po wcześniejszym uzgodnieniu z nauczycielem prowadzącym i po wypełnieniu oświadczeń. Ponadto informuję, że w placówce prowadzone są zajęcia dydaktyczne w poszczególnych grupach,od 25 maja będą zajęcia z j.angielskiego, rytmiki czy religii .Inne dodatkowe zajęcia będą prowadzone w częściowo w zmienionej formie tj. on-line.

Joanna Jasińska

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Nowa lista dzieci przyjętych

Nowa lista rezerwowa

Drodzy Rodzice !
Zmiany w rekrutacji do Przedszkola Samorządowego im. Króla Maciusia Pierwszego w Gąbinie.
Informujemy, że decyzją Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin z dnia 27.04.2020r. dzieci biorące udział w rekrutacji z terenu Miasta i Gminy Gąbin z rocznika 2017, zostają przyjęte na rok szkolny 2020/2021 do Przedszkola Samorządowego im. Króla Maciusia Pierwszego w Gąbinie.

Oto wyniki rekrutacji do naszego przedszkola:

1. Lista dziedzi zakwalifikowanych- kliknij

2. Lista dzieci niezakwalifikowanych- kliknij

3. Lista dzieci przyjętych-kliknij

4. Lista dzieci nieprzyjętych- kliknij

5. Lista rezerwowa- kliknij

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!!! Szczegóły w linku