Pozwól swojemu dziecku cieszyć się radością i beztroską dzieciństwa.
Zapisz je do Przedszkola Samorządowego
im. Króla Maciusia Pierwszego w Gąbinie

Chcemy być Waszymi partnerami w procesie kształtowania osobowości i wiedzy Waszych dzieci. 

Baza i wyposażenie przedszkola 

Przedszkole zlokalizowane jest przy ul. Jana Pawła II 16. Mieści się w pięknym, piętrowym budynku. Usytuowane jest w sąsiedztwie Szkoły Muzycznej, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Teren jest wyjątkowo spokojny i bezpieczny. Atmosfera panująca w przedszkolu wywiera korzystny wpływ na rozwój i zdrowie wychowanków, staramy się tworzyć drugi rodzinny dom dla naszych dzieci i ich rodziców. Organem prowadzącym przedszkole jest Urząd Miasta i Gminy w Gąbinie.

Przedszkole czynne jest od godziny 6.00 do 17.00. 

Przedszkole posiada duże i dobrze wyposażone sale, co sprzyja rozwojowi dziecka. Całe zaplecze sanitarno-higieniczne odpowiada wymogom sprawnego funkcjonowania placówki. 

Wykwalifikowana kadra pedagogów dba o to, aby pobyt dzieci w placówce był miłym, beztroskim i niezapomnianym okresem w ich życiu.

Opiekę wychowawczo-dydaktyczno-opiekuńczą realizuje 11 nauczycielek. Wszystkie nauczycielki legitymują się wykształceniem pedagogicznym w zakresie wychowania przedszkolnego. Nauczycielki znają potrzeby, możliwości i oczekiwania dzieci i ich środowisko rodzinne. Wykazują zaangażowanie i dbałość o każdego wychowanka, umiejętnie obserwują i dokumentują postępy w rozwoju dziecka. Wszystkie nauczycielki stale pogłębiają swoją wiedzę na różnego rodzaju kursach, szkoleniach, warsztatach.

Warto tez dodać, ze kadra niepedagogiczna to zespół zaangażowanych i oddanych placówce ludzi, którzy znają specyfikę pracy z małymi dziećmi, doskonale radzą sobie z komunikacją interpersonalną i wykazują się wysoką kulturą osobistą.

W przedszkolu przebywa 201 wychowanków w wieku od 3 do 6 lat. Funkcjonuje 8 oddziałów. Przedszkole cieszy się dobrą opinią wśród rodziców, jego atuty to: życzliwa atmosfera sprzyjająca zabawie i pracy, wykwalifikowany personel współodpowiedzialny za przedszkole i to co się w nim dzieje, dbałość o wszechstronny rozwój dziecka, atrakcyjne zajęcia, uroczystości na wysokim poziomie artystycznym, zajęcia dodatkowe prowadzone przez dobrych instruktorów, dyrektor sprawnie zarządzający i bardzo zaangażowany w życie przedszkola.


W naszym przedszkolu:

 • preferujemy nowoczesne metody i formy pracy z dziećmi, zapewniające wychowankom atrakcyjny, twórczy i aktywny sposób na osiąganie sukcesów rozwojowych;
 • wykorzystujemy różnorodne programy w taki sposób, aby uwzględniały indywidualne możliwości i potrzeby rozwojowe, emocjonalne i społeczne dzieci, aby sprawić im jak najwięcej radości z faktu przebywania z rówieśnikami w przedszkolu;
 • zatrudniamy wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która jako nadrzędny cel swojej pracy stawia na szczęście i uśmiech dziecka oraz troskę o jego prawidłowy rozwój;
 • posiadamy wygodne, funkcjonalne i estetyczne sale zabaw wyposażone w nowoczesne meble, kąciki zainteresowań oraz atrakcyjne zabawki zachęcające do swobodnej zabawy;
 • oferujemy bogatą ofertę zajęć dodatkowych umożliwiających rozwój zainteresowań i talentów dzieci zgodnie z oczekiwaniami rodziców:
  • rytmikę
  • gimnastykę korekcyjną
  • język angielski
 • organizujemy wiele atrakcyjnych wycieczek;
 • zapewniamy uczestnictwo dzieci w przedstawieniach teatralnych i koncertach muzycznych.

W naszych działaniach kierujemy się następującymi zasadami:

 • zaspokajamy potrzeby dziecka,
 • organizujemy jego aktywność,
 • indywidualizujemy oddziaływania w zależności od potrzeb i możliwości dziecka,
 • organizujemy środowisko umożliwiające nabywanie kompetencji społecznych przez dziecko,
 • integrujemy proces wychowania i edukacji.

Godło RP

godlo polski.svg

Kontakt

PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
im. Króla Maciusia Pierwszego

09-530 Gąbin
al. Jana Pawła II 16

tel. 24 277 10 27

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przedszkolne akcje

 

 

czyste powietrze wokół nas logo

 

patronaty wspolpraca 04

 

AQF logo nowe ost 1

kubusiowi przyjaciele natury

zdrowy przedszkolak logo

images 1

 

images 5

images 4

images 8

images 9