W naszym przedszkolu Państwa dziećmi opiekuje się 21 osobowa kadra pedagogiczna . Kadrę pedagogiczną tworzy zespół wykształconych i kreatywnych nauczycielek dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu. Panie posiadają dobry kontakt z dziećmi, dostrzegają i rozumieją ich potrzeby. Mają dużą wiedzę i doświadczenie w zakresie edukacji przedszkolnej. Nauczycielki w swojej pracy wykorzystują najnowsze koncepcje, metody i formy pracy, które gwarantują nauczanie i wychowanie na wysokim poziomie. Uwzględniają indywidualne podejście, zapewniając czas i uwagę dla każdego dziecka. Posiadają uzdolnienia plastyczne, muzyczne i teatralne umożliwiające rozwijanie i kreowanie indywidualnych zainteresowań i talentów każdego dziecka.

Nasi nauczyciele są profesjonalistami w zakresie edukacji przedszkolnej.

10681637 362551277242454 93488634 nJoanna-Jasinska 2 

JOANNA JASIŃSKA

Praca z dziećmi jest moją pasją. Dla mnie to wielka odpowiedzialność za ich rozwój i bezpieczeństwo, ale to także świat pełen przygód, czarów i magii, który z każdym dniem dostarcza mi wiele wyzwań, radości i satysfakcji. Jestem nauczycielem dyplomowanym. Dyrektorem Przedszkola Samorządowego im. Króla Maciusia Pierwszego jestem od 1 września 2012r. Staram się, by Przedszkole było placówką otwartą i przyjazną dla dzieci oraz ich rodziców . Istotne dla mnie jest to, by w Przedszkolu Samorządowym w Gąbinie realizowano programy, które będą rozwijały każde dziecko, iskrzyły wyobraźnię, budowały poczucie własnej wartości. Mamy wychowywać twórczego człowieka nastawionego na osiąganie sukcesów. Będę promować wychowanie przedszkolne w środowisku lokalnym, a także doskonalić rozwój zawodowy i osobowościowy każdego nauczyciela i pracownika.


„Wszystkiego, co naprawdę muszę wiedzieć, o tym jak żyć, co robić i jak się w życiu odnaleźć, nauczyłem się w przedszkolu. Mądrość nie znajdowała się na szczycie akademickiej góry, ale tam, przy piaskownicy w przedszkolu.” 

Robert Fulghum J

 
Ewa-Walerysiak

EWA WALERYSIAK

Jestem absolwentką Studium Nauczycielskiego w Płocku o kierunku: wychowanie przedszkolne, absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. J. Kochanowskiego w Kielcach, mgr nauczania początkowego, edukacji wczesnoszkolnej, nauczycielem dyplomowanym  z 27-letnim stażem pracy. Interesuję się psychologią dziecięcą i literaturą. Praca z dziećmi daje mi wiele radości i satysfakcji zawodowej ale wymaga też ciagłego doskonalenia się i dokształcania. W swojej pracy zawodowej kieruję się sentencją:" Wychowywać to znaczy: nie deptać, nie poniewierać, nie gasić (...), dziecko ma prawo, by być tym, kim jest. Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie - naucz. Jeśli nie wie - wytłumacz. Jeśli nie może - pomóż. Powiedz dziecku, że umie, że potrafi, że jest dobre. Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy"  

Moje motto życiowe to słowa Wincentego Fabera, które staram się stosować w życiu:

"Darząc uśmiechem uszczęśliwiasz serce. Uśmiech bogaci obdarzonego nie zubożając dającego."

Wincenty Faber

 
Ewa-Ostrowska

EWA OSTROWSKA

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku „Pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne”. Staram się systematycznie podnosić i poszerzać swoją wiedzę i kwalifikacje poprzez uczestniczenie w ciekawych kursach i szkoleniach. Pracę w zawodzie nauczyciela podjęłam tuż po studiach w 2003 roku. Moment wyboru studiów był dla mnie bardzo prosty i jednoznaczny ponieważ od zawsze wiedziałam, że chcę pracować z dziećmi i to z tymi najmłodszymi, bawić się z nimi, śpiewać, uczyć pierwszych ważnych dla nich rzeczy. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość oraz dostarcza dużo satysfakcji a każdy uśmiech dziecka to dla mnie osobista nagroda.

"Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym."

Phil Bosmans

 

 

 

IMG 4721 AGNIESZKA ORLIK

W 2008 roku ukończyłam studia magisterskie w zakresie: Edukacja wczesnoszkolna-kształcenie zintegrowane oraz Edukacja przedszkolna. Jestem nauczycielem kontraktowym. Bardzo cenię sobie pracę z dziećmi gdyż daje mi ona wiele radości i zadowolenia. W swojej pracy staram się otaczać dzieci troską i zrozumieniem, rozbudzać ich indywidualne zainteresowania i umiejętności. Mimo tego, że moje doświadczenie zawodowe jest niewielkie mam nadzieję, że uda mi się sprawić aby dzieci były szczęśliwe, uśmiechnięte i co najważniejsze prawidłowo się rozwijały. Z łatwością nawiązuje kontakt z dziećmi, jestem osobą uśmiechniętą, twórczą oraz pełną energii.

 
Iwona-Trzybinska-Lendzion

IWONA TRZYBIŃSKA-LENDZION

Jestem absolwentką Studium Nauczycielskiego w Łowiczu, kierunek - wychowanie przedszkolne oraz Wyższej Szkoły Humanistyczno- Pedagogicznej w Łowiczu na kierunku edukacja poczatkowa. Ukończyłam Studia Podyplomowe z wychowania fizycznego w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku oraz  Formy gimnastyczno- taneczne z rytmiką w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki im. H. Konopackiej w Pruszkowie. Ukończyłam liczne szkolenia i kursy, w tym kurs kwalifikacyjny z zakresu oligofrenopedagogiki. Jestem nauczycielem dyplomowanym. W pracy staram sie wprowadzać ciepłą i rodzinną atmosferę, aby dzieci czuły się swobodnie, aby poprzez zabawę mogły pogłębiać swoją wiedzę,  zdobywać nowe umiejętności i w ciekawy sposób odkrywać świat.

 
Bogmila-Dobrzynska

BOGUMIŁA DOBRZYŃSKA

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły im. Pawła Włodkowica w Płocku, gdzie uzyskałam tytuł magistra pedagogiki wczesnoszkolnej. Ukończyłam również Studia Podyplomowe w zakresie wychowania przedszkolnego. W zawodzie nauczyciela pracuję od 29 lat, w tym 25 w Przedszkolu Samorządowym im. Króla Maciusia Pierwszego w Gąbinie. Przez cały ten czas aktywnie uczestniczyłam w szkoleniach oraz warsztatach w celu podwyższenia swoich kwalifikacji. Jestem nauczycielm dyplomowanym. Praca z dziećmi to moja pasja, sprawia mi dużo satysfakcji. W swojej pracy wykorzystuję metody aktywizujace. W wolnym czasie lubię przeglądać strony internetowe, poświecone tematyce wychowania przedszkolnego, a także czytać magazyny dla nauczycieli. Ponadto interesuję się przyrodą, zwierzętami oraz muzyką.

 
Maria-Ostrowska

MARIA OSTROWSKA

Od najmłodszych lat marzyłam o zawodzie nauczyciela. Marzenie moje spełniło się. W 1979r. ukończyłam Studium Wychowania Przedszkolnego w Płocku i rozpoczęłam pracę w Przedszkolu w Gąbinie, gdzie pracuję do chwili obecnej. Pracując dokształcałam się i podwyższałam swoje kwalifikacje zawodowe. Ukończyłam Wyższe Studia Licencjackie a następnie uzupełniajace magisterskie w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej. Uzyskałam stopień nauczyciela dyplomowanego.

Lubię podróżować, czytać książki, oglądać filmy, rozwiązywać krzyżówki.

"Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć- nie liczy się"

Albert Einstein

 

img012.jpg

JOANNA OLCZYK

Ukończyłam studia magisterskie na kierunkach: „Edukacja wczesnoszkolna , „Pedagogika rewalidacyjna”. Posiadam tytuł licencjata „Edukacji wczesnoszkolnej z językiem angielskim". Ponadto ukończyłam studia podyplomowe na kierunku „Oligofrenopedagogika”. Jestem Certyfikowanym Terapeutą Integracji Sensorycznej.

Ciągle podnoszę swoją wiedzę i kompetencje uczestnicząc w licznych kursach, warsztatach, szkoleniach a zdobytą wiedzę wykorzystuję podczas codziennej pracy z dziećmi.

Celem mojej pracy jest rozwijanie wszechstronnego rozwoju dzieci m.in poprzez wprowadzenie ich w pasjonujący świat języka angielskiego w taki sposób, aby od najmłodszych lat stał się on częścią ich codziennego życia.  

 

IMG 0090

ALEKSANDRA KRYSIAK

Praca z dziećmi jest dla mnie udziałem w odkrywaniu świata, które dokonuje każdy młody człowiek. Usprawnianie dzieci zawsze było moja pasją i jednoczesnie stało się wielką przygodą w moim życiu zawodowym. W swojej pracy staram się, aby każdy dzień spędzony przez dzieci w przedszkolu był dla nich ciekawym przeżyciem, a dla mnie samej nowym wyzwaniem. Nasze spotkania stają się dla dzieci nie tylko świetną zabawą, ale też niezapomnianą przygodą, która ich kształtuje i rozwija. Praca z najmłodszymi daje mi wiele satysfakcji, a uśmiech na twarzach dzieci jest zawsze prawdziwa nagrodą i wspaniałym podziękowaniem za wspólna pracę i zabaw. 

 

IMG 4735MILENA KACZMAREK

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku: Edukacja wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną, oraz studia magisterskie na kierunku: Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Praca z dziećmi  jest nie tylko moim zawodem, ale przede wszystkim pasją, która każdego dnia przynosi mi mnóstwo satysfakcji mierzonej uśmiechami moich wychowanków. Przebywając z dziećmi nauczyłam się patrzeć na świat ich oczami. Uważam, iż niezwykle ważne jest rozbudzanie ciekawości i wyobraźni dzieci poprzez stwarzanie okazji do odkrywania otaczającego świata. Podczas zajęć wykorzystuję zarówno tradycyjne jak i innowacyjne metody nauczania.Kieruję się zasadą, iż wstępem do pracy nad wszechstronnym rozwojem małych dzieci jest zbudowanie atmosfery zaufania i bezpieczeństwa. 

     "Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie".

                                                                                                              Paulo Coelho

IMG 4710JOANNA MIKOŁAJCZYK

Ukończyłam studia magisterskie o kierunku „Pedagogika przedszkolna z wczesnoszkolną”. Posiadam również tytuł licencjata „Edukacji wczesnoszkolnej z językiem angielskim”. W swojej pracy z dziećmi  staram się  wykorzystywać wszelkie swoje uzdolnienia,  zamiłowania oraz wiedzę zdobytą podczas studiów i przekazywać ją swoim wychowankom. Poprzez różnorodne metody i formy pracy  rozbudzam w najmłodszych ciekawość otaczającego ich świata. Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję i radość, stając się nie tylko moim zawodem, ale także wielką pasją.


 

IMG 4732 MILENA LENARCIK

Jestem absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej na kierunku Edukacja wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną, oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej z zakresu pedagogiki korekcyjnej. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu oligofrenopedagogiki oraz edukaji i rehabilitacji osób z autyzmem i zespołem Aspergera. Praca z dziećmi daje mi ogromną radość, satysfakcję oraz pozytywną energię. Dzieci uczą mnie cieszyć się z najdrobniejszych rzeczy oraz zachwycać otaczającym światem. Jestem osobą wesołą, cierpliwą, w łatwy sposób nawiązuję kontakt z dziećmi. W swojej pracy staram się być sumienna i konsekwentna.


 

IMG 4750AGNIESZKA KLARZYŃSKA

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym. Tytuł magistra uzyskałam na kierunku edukacja integracyjna i włączająca w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
Dlaczego praca z dziećmi? Ponieważ praca z dziećmi daje mi dużo radości, ich uśmiech jest dla mnie pozytywną energią. W dzieciach fascynuje mnie ich kreatywność, pomysłowość, wyobraźnia, otwartość oraz ciągła gotowość do działania. Uważam, że jako dorośli powinniśmy uczyć się od dzieci umiejętności radowania się z drobiazgów, które nas otaczają.
Prywatnie jestem mamą dwóch córek. Opiekuję się moimi przedszkolakami tak, jakbym chciała, aby ktoś opiekował się moimi dziećmi, czyli najlepiej jak potrafię.

   W życiu kieruję się zasadą: "Niemożliwe nie istnieje"

 


IMG 4693KAMILA KWIATKOWSKA

 "Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci - stara się zobaczyć ich dusze"

to motto przyświeca mojej pracy z dziećmi, staram się  w każdym dziecku dostrzegać to, co najlepsze, pomagać odkrywać świat, być przewodnikiem na drodze edukacji i stwarzać jak najlepsze warunki do wspólnej nauki i zabawy.
Prywatnie jestem mamą dwóch córek, które dają mi codziennie motywację do działania, uczą cierpliwości, dają wiele okazji do uśmiechu. Wierzę, że moje doświadczenie jako rodzica - stanie siędobrym fundamentem w pracy zawodowej.

 


IMG 4715MAŁGORZATA OLCZAK

 Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim o kierunku "Pedagogika przedszkolna i pedagogika wczesnoszkolna". Posiadam również tytuł licencjata "Pedagogika opieku ńczo wychowawcza i plastyka". Ukończyłam studia podyplomowe w zakresie "Pedagogika korekcyjno-kompensacyjna i logopedia szkolna". Pracuję w zawodzie już 7 lat.
Jestem nauczycielem nie tylko z wykształcenia, ale przede wszystkim z pasji. Staram się stale podnosić swoje kwalifikacje o dodatkowe kursy i szkolenia. Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji, każdego dnia odkrywam coś nowego. Uwielbiam działać aktywnie z dziećmi, w przedszkolu prowadzę koło teatralne "Maska" i koło plastyczne "Plastuś". Moim hasłem przewodnim są słowa:


 "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym"

  

 
 

Godło RP

godlo polski.svg

Kontakt

PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
im. Króla Maciusia Pierwszego

09-530 Gąbin
al. Jana Pawła II 16

tel. 24 277 10 27

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przedszkolne akcje

 

 

czyste powietrze wokół nas logo

 

patronaty wspolpraca 04

 

AQF logo nowe ost 1

kubusiowi przyjaciele natury

zdrowy przedszkolak logo

images 1

 

images 5

images 4

images 8

images 9