ZAPROSZENIE

 

Szanowni Państwo, Przedszkole im. Króla Maciusia Pierwszego w Gąbinie serdecznie
zaprasza do udziału w konkursie piosenki dziecięcej.
Bajki i baśnie jednoznacznie kojarzone są z dziećmi. Są one niezbędnym elementem
dzieciństwa każdego z nas, dlatego właśnie tematem tegorocznego konkursu są piosenki
pochodzące z bajek dla dzieci.
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz zachęcamy do udziału
we spólnej zabawie.
Do zobaczenia!

 

Organizator konkursu :
Przedszkole Samorządowe im. Króla Maciusia Pierwszego w Gąbinie
09-530 Gąbin
Aleja Jana Pawła II 16
tel. 024 2771-027

 

Cele konkursu:
• popularyzacja śpiewania piosenek z repertuaru dziecięcego
• prezentacja i promocja twórczości artystycznej dzieci w wieku przedszkolnym
• rozbudzanie u dzieci zamiłowania do śpiewu

Termin i miejsce konkursu:
Przedszkole Samorządowe im.Króla Maciusia Pierwszego w Gąbinie, dnia 05.06.2019 r.

 

Warunki uczestnictwa:
• W konkursie biorą udział dzieci w wieku przedszkolnym
• Każde przedszkole może zgłosić do udziału w konkursie jednego przedstawiciela: solistę
lub zespół (2-3 osobowy)
• Każdy uczestnik przedstawia jedną piosenkę pochodzącą z dowolnej bajki dziecięcej
• Czas prezentacji piosenki nie może przekroczyć 5 minut
• Utwór dzieci wykonują z przygotowanym akompaniamentem bądź podkładem muzycznym
• Dopuszcza się użycia podkładu muzycznego na CD/ pendrive. Nośnik CD lub pendrive
powinien być opisany nazwą placówki.
• Dojazd do miejsca konkursu we własnym zakresie
• Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczene karty zgłoszeniowej wraz z płytą
CD/pendrive do dnia 20.05.2019r.

 

Kryteria oceniania:
• Organizator powołuje Komisję Konkursową, która oceniać będzie dobór repertuaru, walory
głosowe, muzykalność, interpretację wybranej piosenki bajkowej oraz osobowość sceniczną
uczestnika.
• Podczas konkursu w sprawach merytorycznych decydować będzie Jury.

Ustalenia końcowe:
Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do publikowania zdjęć z przebiegu konkursu na stronie
internetowej przedszkola oraz na jego profilu w portalu społecznościowym.

 

 

Regulamin wraz z Formularzem zgłoszeniowym do pobrania poniżej

 

 

ikona PDF imagelarge

 • Konkurs Piosenki Dziecięcej 2019

  08-05-2019 11:04:08

  ZAPROSZENIE   Szanowni Państwo, Przedszkole im. Króla Maciusia Pierwszego w Gąbinie serdeczniezaprasza do udziału w konkursie piosenki dziecięcej.Bajki i baśnie jednoznacznie kojarzone są z dziećmi. Są one niezbędnym elementemdzieciństwa każdego z nas, dlatego właśnie tematem tegorocznego konkursu są piosenkipochodzące z bajek dla dzieci.Zapraszamy Państwa do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz zachęcamy do udziałuwe spólnej zabawie.Do zobaczenia!   Organizator konkursu :Przedszkole...

  Czytaj więcej...

 • Nasze Przedszkolaki na Koncercie w Szkole Muzycznej

  21-05-2019 13:13:26

  W dniu dzisiejszym, tj 16 maja dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w zorganizowanym przez Ciocię Kasię Domagałę Koncercie. Ciocia Kasia opowiadała nam o bardzo interesujących instrumentach, a uczniowie Szkoły Muzycznej prezentowali ich brzmienie, przepięknie grając na nich przygotowane utwory muzyczne. Na fortepianie akompaniował im dr. Zbigniew Merecki. Dzieci słuchały z ogromnym zainteresowaniem opowiadań cioci Kasi jak cudownej gry na instrumentach. Serdecznie dziękujemy...

  Czytaj więcej...

 • Jeżyki w bibliotece

  21-05-2019 13:09:23

  13.05.19r. grupa Jeżyki odwiedziła bibliotekę mieszczącą się w budynku Gimnazjum. Przywitała nas Pani Donata, która zapoznała dzieci z księgozbiorem i jego ustawieniem na półkach. Pani bibliotekarka zwróciła uwagę na zasady właściwego zachowania się w bibliotece oraz jak należy obchodzić się z książką. Następnie dzieci usiadły aby wysłuchać bajki pt. "Czerwony kapturek". Z wielkim zainteresowaniem słuchały wszystkich informacji oraz z chęcią oglądały kolorowe i bogato ilustrowane książki. Mam...

  Czytaj więcej...

 • Jeżyki z wizytą w miejscowej Straży Pożarnej

  21-05-2019 12:40:10

  Dnia 10.05.19r. grupa Jeżyki odwiedziła Straż Pożarną w Gąbinie. Najpierw dzieci obejrzały świetlicę, z której korzystają strażacy OSP w Gąbinie. Następnie Panowie strażacy zademonstrowali wozy strażackie i ich możliwości, zademonstrowali także działania innych sprzętów pożarniczych. Dzieci dowiedziały się także, do czego służy tzw. sygnalizator bezruchu - dźwiękowe urządzenie ostrzegawcze, które pozwala szybko i sprawnie odnaleźć nawet w gęstym dymie poszkodowanego strażaka. Przedszkolaki...

  Czytaj więcej...

 • Pochód majowy w biało czerwonych barwach

  21-05-2019 12:03:11

  Mali Patrioci z Gąbińskiego Przedszkola uczcili majowe święta narodowe : Święto Flagi i 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzieci wraz ze swoimi przedszkolnymi ciociami, trzymając w rękach flagi i balony w biało czerwonych barwach, wyruszyły w przemarsz ulicami miasta kierując się pod pomnik głaz Józefa Piłsudskiego. Po dotarciu na miejsce wspólnie odśpiewano hymn państwowy oraz zapalono symboliczny znicz. Takie święta dają nam okazję do przypomnienia sobie, że możemy być dumni z...

  Czytaj więcej...

 • Wycieczka do Grzybowa - Krasnoludki

  21-05-2019 11:51:00

  Czytaj więcej...

 • Konkurs Pięknego Czytania w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku

  21-05-2019 11:33:25

  W czwartek 25.04.2019 r. odbyła się XI edycja Konkursu Pięknego Czytania w Płocku, zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku wraz z Książnicą Płocką im. W. Broniewskiego oraz Zespołem Szkół nr 3 w Płocku pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego - Adama Struzika. W konkursie wzięło udział 22 przedszkolaków z różnych Przedszkoli. Przedszkole Samorządowe w Gąbinie reprezentowali Miłosz Szmigielski z grupy "Skrzaty", przygotowany przez Panią Bogumiłę Dobrzyńską,...

  Czytaj więcej...

 • Cała Polska Czyta Dzieciom - Wiewiórki

  23-04-2019 12:01:05

  Tym razem Wiewióreczki odwiedziła mama Karolinki. Na początek przeczytała dzieciom książeczkę o przygodach Słonia Benjamina, następnie zaprosiła dzieci na zajęcia plastyczne. Każdy przedszkolak samodzielnie wykonał kurczaczka. Brawa dla kreatywnych rodziców.    

  Czytaj więcej...

 • Cała Polska Czyta Dzieciom w Jeżykowie

  23-04-2019 11:59:05

  Jeżyki gościły dziś u siebie dwie siostry. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom siostra Oskara - Tamara przeczytała książkę o "Wielkanocnym zajączku", Ania siostra Oli przeczytała dzieciom książkę pt. "Księżniczka malina". Dziewczyny przygotowały również dla dzieci kolorowankę świąteczną. Tamara przygotowała niespodziankę dla dzieci i przyniosła ze sobą swojego ulubieńca - królika o imieniu Lampo. Dzieci były bardzo zadowolone z odwiedzin Ani i Tamary. Dziękujemy dziewczyny :)  ...

  Czytaj więcej...

 • Rozstrzygnięcie Konkursu na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną

  23-04-2019 11:56:22

  Przypadająca dokładnie na tydzień przed Wielkanocą Niedziela Palmowa, zgodnie z tradycją jest dniem upamiętniającym „triumfalny wjazd” Jezusa do Jerozolimy. Zgodnie z przekazem biblijnym, Chrystus wjechał do Jerozolimy na osiołku, a tłumy, które wyszły mu na przywitanie, machały do niego gałązkami, krzycząc: "Hosanna!". Początkowo polskie palmy były jedynie wiązankami gałęzi wierzby z pąkami i baziami. Z czasem gałązki z wierzby zaczęły być coraz bardziej ozdabiane np. bukszpanem, suszonymi...

  Czytaj więcej...

 • Spotkanie Wielkanocne w Leśnych Duszkach

  23-04-2019 11:55:07

  W Leśnych Duszkach odbyły się warsztaty wielkanocne podczas których dzieci wraz z rodzicami przygotowywały koszyczki i stroiki wielkanocne. Rodzice również obserwowali zajęcia z języka angielskiego o tematyce wielkanocnej, na których dzieci zaprezentowały piosenki a także wykazały się wiedzą z zakresu słówek i zwrotów z języka angielskiego. Bardzo dziękujemy wszystkim obecnym na wspólnych zajęciach. Cieszymy się, że mamy tak uzdolnionych i chętnych do współpracy rodziców. Wszystkim życzymy...

  Czytaj więcej...

Wyszukaj...

Aktualności

Dni adaptacyjne 2019

Dni adaptacyjne
dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę
z Przedszkolem

odbędą się  w dniach
24 - 28 czerwca 2019 r.
w godz. 10.00 - 12.00
Prosimy o zabranie ze sobą obuwia na zmianę

Godło RP

godlo polski.svg

Kontakt

PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
im. Króla Maciusia Pierwszego

09-530 Gąbin
al. Jana Pawła II 16

tel. 24 277 10 27

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przedszkolne akcje

 

 

czyste powietrze wokół nas logo

 

patronaty wspolpraca 04

 

AQF logo nowe ost 1

kubusiowi przyjaciele natury

zdrowy przedszkolak logo

images 1

 

images 5

images 4

images 8

images 9